Code your future!

Python ile Taş Kağıt Makas Oyunu

Bu sayfa 217 kez görüntülendi
12 Price: 14 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-6
  • Student Age 11-16
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 30 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Günümüz dünyasında hızla gelişen, bilişim teknolojilerinin temel yapıtaşlarından biri olan programa dillerinden Python tanınacaktır. Dünyada popüler bir programlama dili olmasının derleme gerektirmemesi, kolay öğrenilebilir, okunabilir ve açık kaynak kodlu olması gibi en önemli özellikleri keşfedilecektir. Python programlama dilinde temel kod dizilimi öğrenildikten sonra Taş-Kağıt-Makas oyunu için gereken kodlar oluşturulacaktır.

Bu derste katılımcılar öncelikle Python programlama dilini öğrenebilmek için programı indirerek bilgisayarlarına kuracaklardır. Python programlama dilinin özelliklerini, avantajlarını ve geliştirebilecekleri uygulamaları keşfedeceklerdir. Ardından adım adım hangi kodların nasıl yazılacağını deneyimleyecek temel kod dizilimlerini öğreneceklerdir. Öğrendikleri bilgileri Taş-Kağıt-Makas oyunu yapmak için dönüştürecek ve geliştireceklerdir. Geliştirdikleri oyunu kendi bilgisayarlarında oynayabilecekler ve yazdıkları kodların sonucunu görebileceklerdir. 

Bu ders bir programlama dili öğrenmek isteyen ve bu alandaki becerisini geliştirmek isteyen ortaokul ve lise kademesinde öğrenim gören tüm öğrencilere yöneliktir. 

Python programlama dilinde geliştirilebilecek uygulamaları ve bu programlama dilini kullanarak Taş- Kağıt- Makas oyunu yapmayı öğreneceklerdir.

İmren Altıner Ankara'da 1994 yılında doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Lisede Bilişim Teknolojileri alanında öğrenim görmüş üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde tamamlamıştır. Meslek hayatına Ar-Ge uzmanı olarak başlamış ardından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni olarak devam etmiştir. Akademik hayatına ise ara vermeden Yüksek Lisans yaparak devam etmektedir.
SERTAÇ ULU – 20 August 2021
Bir yazılım mühendisi olarak oğlumla da çekirdekten çalışmalara başladık :). anlatımınız mükemmel
KUMRU YORGANCI – 23 August 2021
Hocamızın anlatımı gayet anlaşılır ve akıcı kızım için öğretici ve bilgilendirici bir ders olmuş dersin devam etmesini çok istiyoruz. Çocuklarımızın ufak yaşlarda bu derslere ilgi göstermesini sağlayan İmren hocamıza teşekkür ederiz <3
FATİH NAZMİ OYANIK – 24 August 2021
kesinlikle favori dersimizzz. Çocuklarımın çok ilgisini çekti ve ders içinde çok fazla ilgililer velilere tavsiye ediyorum.
FİKRİ ÖZCAN – 26 August 2021
İmren hocamızın anlatımı ile birlikte mükemmel bir ders olmuş. Oğlum sanırım sayenizde bu yaşta mesleğini buldu :) Belki ilerleyen derslerde ufak ufak ödevler verilebilir.
SERTAÇ ULU – 20 August 2021
Bir yazılım mühendisi olarak oğlumla da çekirdekten çalışmalara başladık :). anlatımınız mükemmel