Code your future!

PictoBlox ile Yapay Zeka Öğreniyorum

Bu sayfa 342 kez görüntülendi
12 Price: 14 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-8
  • Student Age 9-12
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 30 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Bu derste PictoBlox uygulaması kullanılarak yapay zeka ve makine öğrenimi ile ilgili etkinlikler gerçekleştirilecektir. Konuşma tanıma, duygu durumu analizleri gibi yapay zeka etkinlikleri blok temelli kodlanarak oluşturulacaktır. Öğrenciler gelişen yeni teknolojileri fark ederek bu alanlarla ilgili teknoloji üretirken, algoritmik düşünme becerileri, sorgulama becerileri, akıl yürütme becerileri ve problemlere teknolojiyi kullanarak çözüm üretme becerileri de gelişecektir.

Teknoloji kullanımının hızla arttığı ve geliştiği 21.yy'da günümüz öğrencileri, yapay zeka ve makine öğrenme konusunda çeşitli uygulamalar gerçekleştireceklerdir. Bu öğrenmeler için blok tabanlı bir program olan PictoBlok kullanılacaktır. Metin tabanlı programlama dillerinden daha anlaşılır olan bu program aracılığıyla erken yaştan itibaren katılımcıların algoritmik düşünme becerisi, sorgulama becerisi, sistematik düşünme becerisi, problemlere çözüm bulma becerisi desteklenecektir.

Bu ders yapay zeka ve makine öğrenimi konusunda meraklı olan bu konudaki becerilerini geliştirmek ve dünyadaki teknolojik gelişmelere uyum sağlamak isteyen ilkokul ve ortaokul kademesinde öğrenim gören tüm öğrenciler içindir.

Yapay zeka, makine öğrenimi ve blok tabanlı programlama ile ilgili çeşitli uygulamalar öğrenilecektir.

İmren Altıner Ankara'da 1994 yılında doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Lisede Bilişim Teknolojileri alanında öğrenim görmüş üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde tamamlamıştır. Meslek hayatına Ar-Ge uzmanı olarak başlamış ardından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni olarak devam etmiştir. Akademik hayatına ise ara vermeden Yüksek Lisans yaparak devam etmektedir.
Başar Kurşun – 26 July 2021
Bu yaşlarda bir çocuğunuz varsa bence matematik ve fen bilimleri sonrasında alabileceğiniz en faydalı derslerden biri.
Edip Güvenç Ömeroğlu – 28 July 2021
Bu aldığımız 4. ders (bir tanesini bırakmak zorunda kaldık). Genel olarak robotik kodlama derslerinin hepsinden ve öğretmenimizin ilgisinden çok memnunuz.
RABİA AVSEREN – 31 August 2021
scratch'de vakit geçiren çocuklar için harika bir ders. ders iyi kurgulanmış. bu yaş grubu için ideal.
ZEHRA YENEL – 03 September 2021
Yeni açılan bir ders. Hocamızın önceki derslerinden hareketle bunun da aynı şekilde öğretici ve keyifli geçeceğini düşünüyorum. Merakla bekliyor çocuklar :)
Başar Kurşun – 26 July 2021
Bu yaşlarda bir çocuğunuz varsa bence matematik ve fen bilimleri sonrasında alabileceğiniz en faydalı derslerden biri.