Code your future!

Öykülerle Eşsiz Animasyonlar

Bu sayfa 379 kez görüntülendi
11 Price: 14 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-6
  • Student Age 9-14
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 30 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Katılımcıların, ücretsiz online “animasyon programı” aracılığıyla hayallerindeki eşsiz fikirleri ve düşlerindeki hikayeleri benzersiz animasyonlara dönüştürmektir. Bu amaca ulaşmak için derslere; programa üye olmak, arayüzü tanımak, tasarım türlerini keşfetmek, karakter, arkaplan, ses, metin oluşturmak ve örnek temalar ile animasyonlar geliştirerek başlanacaktır. Ardından katılımcıların düşünceleri, hayalleri, fikirleri temel alınarak senaryolar oluşturulacak, bu senaryolara uygun animasyonlar ve seslendirmeler geliştirilecektir. Animasyonlu sunum, animasyonlu karikatür, video ve fotoğraflı animasyonlar ile ilgili çalışmalar gerçekleştirilecektir. Yapılan tüm çalışmaların indirme aşamaları ve istenirse sosyal medya platformlarında nasıl paylaşılacağı öğretilecektir.

Online animasyon programı "animaker"a üye olunarak derse başlanacaktır. Animasyon programının arayüzü keşfedilecektir. Derste daha çok ekran paylaşımı yapılarak  gösterip yaptırma yöntemi, hikayeler oluştururken beyin yöntemi kullanılacaktır. Karakter oluşturma, sahne oluşturma, arkaplan ekleme, zaman çizelgesinin nasıl çalıştığı keşfedilecektir. Belirli senaryolar oluşturulacak ve uygun animasyonları tasarlanacaktır. Fon müzik ekleme ve karakter seslendirme aşamaları gerçekleştirilecektir. Animasyonları bilgisayara indirme ve çeşitli sosyal medya flatformlarında paylaşmak ile ilgili çalışmalar gerçekleştirilecektir.

Bu ders animasyon alanında ilgisi olan 9-14 yaş aralığındaki tüm öğrenciler için uygundur.

Öğrenciler, animasyon programına üye olmayı, hikayelere uygun animasyonlar geliştirmeyi, animasyonları indirip paylaşmayı öğreneceklerdir.

İmren Altıner Ankara'da 1994 yılında doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Lisede Bilişim Teknolojileri alanında öğrenim görmüş üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde tamamlamıştır. Meslek hayatına Ar-Ge uzmanı olarak başlamış ardından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni olarak devam etmiştir. Akademik hayatına ise ara vermeden Yüksek Lisans yaparak devam etmektedir.