Code your future!

Arduino'm ile Trafiği Kodluyorum

Bu sayfa 251 kez görüntülendi
24 Price: 14 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-8
  • Student Age 13-18
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 30 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Katılımcılar Arduino cihazını ve bu cihazla entegre çalışabilen led sensörlerini tanıyıp çalışma mantığını keşfettikten sonra bir trafik ışığı gerçekleştireceklerdir. Trafik ışığında yer alan led renkler bu akıllı cihaz sayesinde yanıp sönecek şekilde katılımcılar tarafından kodlanacaktır. Bu donanımlara sahip olan katılımcılar dersler esnasında öğrendiklerini fiziksel olarak uygulayabilirken, donanımlara sahip olmayan katılımcılar online ortamda simülasyon versiyonunu uygulayabileceklerdir.

Bu derste Arduino Uno kartı tanınacak ve cihaz ile geliştirilebilecek uygulamalar keşfedilecektir. Bu cihaz ile uyumlu çalışabilen sensörler ve çalışma prensipleri öğrenilecektir. Led ışıkları kart üzerinde kullanarak tasarımı ve kodlarıyla bir trafik ışığı yapılacaktır. Bu donanımlara sahip olan kişiler dersler esnasında öğrendiklerini fiziksel olarak uygulayabileceklerdir. Ancak ders i.in bu donanımlara sahip olma zorunluluğu yoktur. Online simülasyon programları sayesinde geliştirilen uygulama ve sonuçları bire bir görülebilecektir. 

Ders Arduino kartına meraklı ve kodlama alanında önemli bir adım atmak isteyen 13-18 yaş arasındaki tüm bireylere yöneliktir.

Arduino Uno kartı, LED ışıkların çalışma prensiplerini ve bir trafik ışığının nasıl yapılması gerektiği öğrenilecektir.

Katılımcıların dersten önce bir araç gereç satın almasına ihtiyaç yoktur. Derslerimiz malzemesiz bir biçimde simülasyon ile ilerleyecektir (malzemeleri olan katılımcılar yanlarında bulundurabilir). 

İmren Altıner Ankara'da 1994 yılında doğmuştur. İlkokul ve ortaokul eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Lisede Bilişim Teknolojileri alanında öğrenim görmüş üniversiteyi ise Ankara Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Bölümünde tamamlamıştır. Meslek hayatına Ar-Ge uzmanı olarak başlamış ardından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmeni olarak devam etmiştir. Akademik hayatına ise ara vermeden Yüksek Lisans yaparak devam etmektedir.
IŞIK MELİKE ERKÖSE – 22 July 2021
İmren öğretmenimize çook teşekkür ediyoruz. Harika bir deneyim oldu bizim için.
İKLİL AYŞEN – 24 July 2021
okulda verilen robotik kodlama eğitimlerine benziyor. henüz 2 ders aldık ama çocukların analitik düşünme becerisini arttıran faydalı bir ders olduğunu söyleyebilirim. teknolojinin tüm imkanlarından yararlanmanın şart olduğu bi dönemde bu fiyata bu tarz eğitimler verdikleri için ilerleti kutluyorum.
Mahmut Burak Kırcı – 31 July 2021
bilmeyenler için arduino uno adlı cihazın temin edilmesi gerekiyor. biraz da bu yüzden dersin fiyatı oldukça uygun. biz okulda da kullandığımız için zaten vardı ama bi çok yerde kolaylıkla bulunabiliyor. oğlan çocukları özellikle çok ilgi gösteriyor bu tarz projelere. çocuk sadece ders izlemekle kalmıyor, elle tutulur bir şey başardığı hissiyatı da kazanıyor. dersi tamamladık ve çok memnun kaldık. daha ileri seviye projeler de bekliyoruz.
Giray ÖZET – 03 August 2021
Bizim ilk arduino projemiz oldu :) evde çocukla birlikte bir şeyler yapmak gerçekten anne baba için bile bir nimet. Ders daha önce arduino kullanmamış kişilere yönelik olacak şekilde hazırlanmış. o yüzden gözünüz korkmasın. Öğretmenimiz de oldukça yardımcı oluyor. Farklı bir şeyler denemek, çocuklara yeni beceriler kazandırmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ettiğim bir ders.
CANER AKKOYUNLU – 17 September 2021
Bu ikinci kodlama dersimiz. Açıkçası çocuk okulda böyle bir eğitim almadığı için bizim arduino'dan haberimiz yoktu. Biraz internette araştırınca ne olduğu ortaya çıkıyor ama bir eleştiri olarak ders sayfasına bilmeyenler için böyle bir bilgi eklenmeli. yorumlarda birkaç arkadaş yazmış sağolsunlar. onun haricinde gerçekten uğraşması keyifli bir ders. sadece trafik değil pekçok alanda öğrendikten sonra farklı projeler yapılabilir. evde baba oğul yeni bi hobi edinmiş olduk :)
Damla Uçan – 28 October 2021
ilerletteki favori dersimiz :)
Mücahid ÇARPAN – 29 October 2021
kaçırdığımız bir ders olsa da öğretmenimiz telafisi konusunda çok yardımcı oldu. sadece bunun için bile 5 puanı hak ediyor. bir sonraki arduinom dersini bekliyoruz. sınıftaki arkadaşlarıma selamlar :) - Mücahid
Ece Dinçel – 31 October 2021
Ders gerçekten faydalı ve eğlenceli. O yönden kesinlikle bir eleştirim yok. Öğretmenimiz farklı seviyedeki öğrencilerle de ilgilenerek sınıfı idare etmek durumunda kalıyor sadece. Bu dersin birkaç farklı seviyede versiyonları açılması lazım. 31 Ağustos 2021 - Düzenleme: Yorumumdan sonra ilerlet teknik ekibinden benimle iletişime geçtiler ve hocanın daha küçük yaştaki öğrenciler için farklı bir ders hazırlığında olduğu bilgisini ileterek yeni ders için telafi dersi hediye ettiler. Çook teşekkür ediyoruz <3
IŞIK MELİKE ERKÖSE – 22 July 2021
İmren öğretmenimize çook teşekkür ediyoruz. Harika bir deneyim oldu bizim için.