Adım Adım Çiziyoruz: Hayvanlar

66 Price: 28 TL (Per Session)
  • Language Turkish
  • Classroom Count 2-6
  • Student Age 7-11
  • Course Type Multi-Day
  • Course Length 45 Minute
There is no class available for this course. You can be the first to know when the new class is opened by pre-registration.

Geometrik ve basit şekillerle adım adım sevdiğimiz hayvanları çiziyoruz.

Bireyi tüm canlılardan farklı kılan tasarım ve yaratma yeteneğidir. Bireyin yaratıcılık ve üretkenlik yönünü açığa çıkartarak, estetik değer yargılarına katkıda bulunan bu alan, onların sağlıklı kimlik oluşturabilmeleri ve nitelikli alışkanlıklar edinebilmeleri için büyük önem taşır. Bu eğitim programında en önemli öğe öğrencinin kendisidir. Program genel olarak öğrencilerin ilgileri, ihtiyaçları ve beklentileri ile şekillenir. Çalışmalarda genellikle kurşun kalem, sert silgi, hamur silgi, cetvel, kuru boya ve resim defteri gibi basit malzemeler kullanılır. ‘Adım Adım Çiziyoruz (Hayvanlar)’ serisi 3 hafta sürecektir. 1.hafta; Çizgi türleri, geometrik şekiller ve kompozisyon yaratma üzerine bilgi verilecek, çoğunlukla ekran paylaşımı yapılarak, gösterip yaptırma yöntemi kullanılacaktır. Ardından sadece bir geometrik şekil kullanılarak bir hayvan çizimi yapılacaktır. 2.hafta; Daha karmaşık ve birden fazla geometrik şekil ile oluşan bir hayvan çizimi yapılacaktır. Öğrencinin çizimi daha iyi kavraması açısından örnek çizimler ekran paylaşımı yapılarak gösterilecektir. 3.hafta; Birden fazla geometrik şekil ile oluşan hayvan çizimlerine devam edilecek ve öğrencinin kendi seçtiği bir hayvanı sekiz karede çizmesi sağlanacaktır. Yapılan resim kuru boya ile renklendirilecektir.

7-11 yaşlarında, boya kalemleri elinden düşmeyen, hayvanları çok seven, çizmeye meraklı herkes bu derse katılabilir. 

Öğrencilerin el, göz ve zihin koordinasyonunun sağlanması, çizim güçlerinin gelişmesi ve kendilerine ait bir portfolyo oluşturmaları amaçlanır. Işık, gölge, kontrast, hacim, form, doku, kontur, leke, ritim, silüet, rakursi gibi resimsel kavramların öğrenilmesinin yanında kompozisyon oluşturma ve ölçü alma gibi temel bilgileri edinmeleri de sağlanır. Öğrencilerin edindikleri bilgileri kazandıkları beceri ile birleştirip üretime dönüştürmeleri ve bu üretimin yaşam boyu bir alışkanlık haline gelmesi hedeflenir.

Öğrencilerin 2 adet Faber-Castell marka 2B kurşun kalem (yoksa herhangi bir 2B kurşun kalem kullanılabilir), kalemtıraş, sert silgi, hamur silgi, geometrik şekilli cetvel, kuru boya ve 35x50 cm boyutlarında resim defteri ile derse katılmaları istenmektedir.

1985 yılında Ankara’da doğdu. 2005 yılında Başkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’ne girdi. 2007 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü kazanarak 2011 yılında mezun oldu ve aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Yurt içi ve yurt dışında birçok karma sergiye, etkinliğe ve söyleşiye katıldı. 2014 yılında ilk kişisel sergisini açtı ve An+ialan Güncel Sanat İnisiyatifi’nin kurucuları arasında yer aldı. Halen resim, heykel, enstalasyon, fotoğraf, video ve illüstrasyon alanlarında işler üretmektedir. Çalışmaları birçok galerinin koleksiyonunda yer almaktadır. 6 yıldır çeşitli akademi ve özel okullarda sanat eğitimi vermektedir.
ZÜLBİYE TATLIEŞME – 18 April 2021
Çooooooooooooooooooooooooooooook güzeldi